Yumurta Diyeti ile Zayıflama – Haftalık Rejim Listesi

Yumurta Diyeti ile Zayıflama – Haftalık Rejim Listesi fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" Gün Sabah: Greyfurt suyu ve 1 tane haşlanmış yumurta Öğle: İstenildiği kadar kızartılmış tavuk, domates Akşam: Izgara ile pişirilmiş biftek ve salata 3, Beyazında sıfır yağ olan yumurtanın sarısında %25 oranında az bir yağ bulunmaktadır"

Son zamanlarda doğum sonrası almış olduğu kilolarla gündeme gelen Demet Akalın doğumdan kısa bir süre sonrasında mucizevî bir halde fazlalıklarından kurtularak eski fit görünümüne geri döndü. Bizlerde bugün size Demet Akalın’ın doğum kilolarından kurtulurken uyguladığı yumurta diyeti hakkında detaylı data ve diyet programını vereceğiz. Anne sütünün en kaliteli protein deposu bulunduğunu bildiğimiz şeklinde anne sütünden sonrasında gelen en sağlıklı proteinin de yumurta bulunduğunu bilmeliyiz. Yumurta diyeti içinde bol miktarda tüketeceğiniz yumurta ve beraberindeki gıdalar ile sağlıklı bir halde kilolarınızdan kurtulabileceksiniz.

Yumurta içinde bulunan protein vücudumuz tarafınca tamamen kullanılmakta ve tok tutucu özelliği yardımıyla acıkmayı geciktirmektedir. Yumurta diyeti listesinin ana gıda deposu olan yumurta yardımıyla sabah kahvaltısında ve gün içinde 500 kalori daha az yiyecek tüketme isteği oluşacak. Protein deposu olarak adlandırdığımız yumurtayı sporcuların, kas yapmak isteyenlerin bol miktarda tükettiğini görebilirsiniz. Kasların kuvvetlenmesinde ve büyümesinde tamamen etkili olan yumurta yardımıyla sizlerde kilolarınızı verirken kaslarınızı kaybetmeyerek sıkı bir vücuda haiz olabileceksiniz. Yumurta diyeti içinde protein oranlarının yüksek olmasının yanında midedeki açlık hormonunun tesirinin azaldığını söyleyebiliriz. Yumurta diyeti içinde öteki gıdalar ile beraber tüketilen yumurta 36 saat süresince yeme kontrolü yapmanızı ve daha az beslenme isteğinin oluşmasını elde edecektir. Vücut için tam olarak sağlıklı etkilere haiz olan bu gıda kolesterol seviyesinin düşürülmesinde ve daha süratli zayıflamada tamamen etkilidir. Yumurta üstünde meydana getirilen bir araştırma neticesinde çıkarılan netice yumurta yiyerek güne süregelen bir şahıs yemeyen kişiye bakılırsa daha az yiyecek yer ve tokluk hissi oluşturarak zayıflamanın kolaylaşmasını sağlar yönündedir. Çoğumuzun sevilmiş olduğu yumurta besini zayıflamanızı sağlarken bununla birlikte vücudunuzda pozitif yönde değişimleri de bununla beraber getirecektir.

Yumurta Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Zayıflatan diyet listesini makalemizin sonunda vereceğimiz yumurta diyeti uygulanırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Ağırlıklı olarak yumurta tüketeceği için vücudunuzun öteki besinlere de gerekseme duymasından dolayı ara öğünlerde yeşilliğin ağırlıklı olduğu salatalar tüketmeniz önerilmektedir. Yumurta, yapısı itibari ile kucak kucak tüketildiğinde kabızlığa niçin mümkün. bu yüzden hem vücudun su ihtiyacını gidermek hem de ihtimaller içinde kabızlık sıkıntılarını önüne geçmek için kucak dolusu su tüketmelisiniz. Aynı şekilde ara öğünlerde yeşil çay ve bazı nebat çayları bu probleminin oluşmaması için kuvvetli olacaktır. Yumurta diyeti süresince zayıflamanızı hızlandırmak ve daha sağlıklı bir vücuda haiz olmak için tertipli olarak her gün ufak aktiviteler yada egzersizler yapmanız önerilmektedir. Tercihinize bakılırsa bir spor merkezine gidebilir yada evinizde de kolaylıkla kolay egzersizler yapabilirsiniz. Bunun yanında yapacağınız yarım saatlik yürüyüşlerde makul bir şekilde etkili olacaktır. Yumurta diyeti süresince sınırsız bir halde sadece şekersiz olarak tüketebileceğiniz Türk kahvesi metabolizmanızın hızlanmasını elde edecektir. Diyet süresince tüketeceğiniz 1 yumurta, (averaj 50 gram) 78 kalori içermektedir. Beyazında sıfır yağ olan yumurtanın sarısında %25 oranında az bir yağ bulunmaktadır. Bu oranda oldukça mühim ve korkulacak bir oran değildir.

7 Günlük Yumurta Diyeti Listesi

1. Gün

Sabah: 1 dilim ekmekle yapılmış tost ve ızgarada pişirilmiş domates

Öğle: İstenildiği kadar meyve

Akşam: 2 tane haşlanmış yumurta, salata ve greyfurt suyu

2. Gün

Sabah: Greyfurt suyu ve 1 tane haşlanmış yumurta

Öğle: İstenildiği kadar kızartılmış tavuk, domates

Akşam: Izgara ile pişirilmiş biftek ve salata

3. Gün

Sabah: Greyfurt suyu, 1 tane haşlanmış yumurta

Öğle: 2 tane haşlanmış yumurta ve salata

Akşam: 2 tane ızgara edilmiş kuzu pirzola, kereviz ve salata

4. Gün

Sabah: 1 dilim ekmek ile yapılmış tost, 2 tane haşlanmış yumurta

Öğle: İstenildiği kadar meyve

Akşam: 2 tane ızgara edilmiş kuzu pirzola, kereviz ve salata

5. Gün

Sabah: 1 dilim ekmek ile yapılmış tost, 2 tane haşlanmış yumurta

Öğle: 2 tane haşlanmış yumurta ve domates

Akşam: Balık (taze yada konserve), salata

6. Gün

Sabah: Greyfurt suyu, 1 tane haşlanmış yumurta

Öğle: İstenildiği kadar meyve

Akşam: Kızartılmış tavuk, havuç ve lahana

7. Gün

Sabah: 2 tane tencerede pişirilmiş yumurta ve domates

Öğle: 2 tane haşlanmış yumurta, ıspanak

Akşam: Izgara ile pişirilmiş biftek, salata

Yumurta Protein Tozu İncelemesi ız.

Yumurta diyeti süresince Türk kahvesi, greyfurt haricinde siyah çay ve mütevazi soda da tüketebilirsiniz. Diyet içinde yer edinen salatanızı hazırlarken marul, domates ve kerevizden oluşmasına dikkat etmelisiniz. Dikkatli ve tertipli bir halde uygulayacağınız diyet ve minik egzersizler yardımıyla istediğiniz kiloya ulaşmanız fazlaca daha kolay ve süratli olacaktır.Yumurta Diyeti ile Zayıflama – Haftalık Rejim Listesi Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-12-15 22:13:33