Tatil Diyeti Yaparak Ayda 5 Kilo Nasıl Verilir?

Tatil Diyeti Yaparak Ayda 5 Kilo Nasıl Verilir? fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" ek olarak kepek ekmeği tüketmeye de itina gösterilmelidir, yazları formda olup istediğiniz mayo ve bikiniyi giyebilmenin en kolay yollarından kabul edilen tatil diyeti ile mükemmel bir vücuda kavuşmanız hiç de zor olmayacak"

Tatil diyeti ile hem tatil yapmış olup hem kilo vermek mümkün mü? Yaz ayına girdiğimiz şu günlerde havalar iyice ısındı ve tatil planları çoktan yapılmaya başlandı bile. Pek fazlaca kişinin fazla kilolarından kurtulmaya çalıştığını biliyoruz. Eğer sizde tatil diyeti yapmak istiyorsanız şu an en uygun zamandasınız. Bunun sebebi ise tatil diyeti ile 1 ayda ortalama olarak 5-8 kilogram arası zayıflayabilmenizdir. Tatil diyetine başladığınız andan itibaren bununla beraber bir egzersiz yapmanız süreci oldukça daha tesirli kılacaktır. Aksi halde kilo verirken vücudunuz formunu kaybedeceği için birazcık daha güzel duyu şekilden uzak bir tablo ortaya çıkar. normal olarak ki asla kimse bu şekilde bir halde zayıflamak istemez. Tatil diyeti listesine geçmeden ilkin bazı kurallardan anlatmak istiyoruz. Bu kurallara uymanız halinde tatil diyetinizi en başarıya ulaşmış şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Tatil Diyeti Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Tatil diyeti yaparken kafein içeren ve asitli pekçok içecekten uzak durmalısınız.  Bu içecekler yerine taze sıkılmış meyve sularını yada mütevazı maden suyunu tercih edebilirsiniz. Uyku düzeni tam olarak değer arzeder.  Bunun için günde minimum 8 saat kadar uyumalısınız. Evde egzersiz yapamıyorsanız minimum 20 dakikalık hafifçe tempolu bir yürüyüş yapmalısınız. Ekmek tüketimini azaltmak tatil diyeti için tamamen kayda değerdir. ek olarak kepek ekmeği tüketmeye de itina gösterilmelidir. Izgara sebze, et tavuk ve balık tüketimi de makul bir şekilde kayda değerdir.

Tatil Diyeti Listesi

1. Gün

Uyanınca:

Güne başlarken 1 su bardağı ılık su içine bir çay kaşığı kadar bal ilave edin. Uyandığınızda ballı suyu tüketerek güne başlamalısınız.

Sabah:

1 tane haşlanmış yumurta 5- 6 tane zeytin 3 tane ceviz Bol maydanoz 2 dilim yarım yağlı peynir ve 1 dilim kepekli ekmek Çay yada kahve diyetimizde bulunmadığı için yağsız süt ile Kahvaltı yapabilirsiniz.

Öğle:

1 orta boy mevsim meyvesi Yarım porsiyondan birazcık daha çok sebze yemeği ile  bir kâse yoğurt Yağsız ve tuzsuz olacak şekilde büyük bir kâse dolusu salata 200 gram kadar ızgara et, 1 dilim kepek ekmeği ve yanında 1 bardak ayran tüketebilirsiniz.

Akşam:

2 tane orta boy  ızgara deniz çuprası Yağsız ve tuzsuz olacak şekilde bolca elma sirkeli  salata

Akşam öğününü hafifçe geçirmeniz için menüyü birazcık azaltmak durumundasınız.  Yine de karnınızın doyabilmesi için istediğiniz kadar balık tüketebilirsiniz Fakat bu öğünde ekmek tüketimini minimum düzeyde tutmanız fazlaca önemli.

 

2 . [GÜN]

Sabah:

1 dilim kepek ekmeği 1 su bardağı yağsız süt 5 tane pişmemiş fındık 7- 8 tane yeşil zeytin 2 dilim yarım yağlı beyaz peynir ve 1 tane haşlanmış yumurta Bu öğünde süt içmek istemeyenler taze sıkılmış portakal suyu tercih edilebilir. (Paket meyve sularının kullanılması bu diyet için uygun değildir)

Öğle:

2 parça ızgara tavuk 1 su bardağı ayran Bol yeşillikli ve bolca elma sirkeli yağsız ve tuzsuz büyük bir salata Su  tüketiminizi çoğaltmak için 3-4 tane turşu (organik yada ev yapımı)

Akşam:

1 porsiyon kepekli  ton balıklı makarna 5-6 tane haşlanmış brokoli 1 kâse sossuz yayla çorbası ve 1 dilim kepek ekmeği.

Diyeti uygularken pozitif olmalı ve her sabah tartıya çıkmaktan uzak durmalısınız. Bu durum her gün ansızın kilo veremeyeceğiniz için moralinizin bozulmasını ve diyetin tesirli olamayacağını düşünerek bırakmanıza Nedeni olacaktır. Her hafta bir kez tartılmanız ilerlemenizi gözlemleyebilmek adına kafi olacaktır. En popüler diyetlerden olan tatil diyeti menüsünü yalnızca kilo verene kadar değil kilo verdikten sonrasında da sağlıklı bir yaşama adım atmak için de kullanabilir ve formda kalabilirsiniz. buna mütakip devam edeceğiniz 1 hafta içinde ortalama olarak 2 kilo kadar vermiş olacaksınız.  Dilediğiniz kadar bu diyet listesine devam edebilirsiniz.

Tatil diyeti ile yalnızca kilo vermiş olmayacaksınız bununla birlikte bölgesel incelmede yaşayacaksınız. Tatil diyeti kurallara uyulduğu takdirde tamamen kuvvetli olan ve pek oldukça manken ve meşhur ismin de çoğunlukla tercih etmiş olduğu diyetlerden bir tanesidir. yazları formda olup istediğiniz mayo ve bikiniyi giyebilmenin en kolay yollarından önde gelen tatil diyeti ile mükemmel bir vücuda kavuşmanız hiç de zor olmayacak.Tatil Diyeti Yaparak Ayda 5 Kilo Nasıl Verilir? Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-11-18 05:24:57