Spordan Önce Kahve Zararlı Mı Yararlı Mı?

Spordan Önce Kahve Zararlı Mı Yararlı Mı? fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" şundan dolayı kahve, yaşlanma dolayısı ile gündeme gelen kas gücünün azalmasını önlemeye destek olmaktadır"

Gerek vücut geliştirme, gerek sağlıklı ömür, gerekse de zayıflama için spor yapanların hepsi, bazı yiyecek, ve içeceklerin, spordan ilkin, ya da sonrasında içilip içilemeyeceğini merak eder; bundan dolayı amaçlarından şaşmak istemezler. İşte bu dört gözle beklenen adlar içinde kahve de yer almıştır. Spordan ilkin kahve içilir mi? Spordan ilkin kahve içmek zararı olan mıdır, Spordan ilkin kahvenin bir faydası var olur mi? Tüm bu soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz…

Spordan Önce Kahve İçilir Mi? Spordan Önce Kahve İçmek zararı olan Mı? Spordan Önce Kahve yararlı Mı?

Kahve, kan dolaşımının hızlanmasını olanaklı hale getirmektedir. Kan dolaşımı ise, kasların gereksinim duyacağı oksijeni almasına destek olmaktadır. Spor esnasında kasların yoğun emek harcaması durumu söz mevzusu olduğuna gore, spordan ilkin kahve içilir mi sorusuna ilk pozitif yanıtı verdiğimizi düşünebiliriz.

Spordan ilkin kahvenin bir öteki faydası ise, kas ağrılarının azalmasındaki pozitif yönde etkisidir. bu yüzden uzmanlar, bilhassa ağır spor emekleri meydana getirecek olan kişilerin, sporun bir saat öncesinde üç bardağa kadar kahve içmelerine pozitif yönde bakmaktadırlar. Bu sayede, spor sonrasındaki kas ağrılarının minimuma indirgenilmesi hedeflenmektedir.

Eğer yaşınızın birazcık ileri bulunduğunu düşünüyorsanız, ya da, gelecekte yaşınızın ilerleyeceğine olan inancınız tam ise, gene kahve içmelisiniz. bu sebeple kahve, yaşlanma dolayısı ile gündeme gelen kas gücünün azalmasını önlemeye destek olmaktadır. Sporda da kas gücüne gereksinim duyulacağına gore, kahve içilmesi gerekiyor anlama gelir.

Kahve içimi ile müteallik olarak bilmenizde yarar olacak bazı bilgileri da şu şekilde sıralayabiliriz: Uyku saatinden altı saat ilkin kahve tüketiminden vazgeçerseniz, uykunuzda kahveye bağlı problemler yaşamazsınız. Her gün aynı oranda kahve tüketimi gerçekleştirirseniz kahvenin negatif etkilerine, bilhassa, boşaltım sistemini çalıştırması dolayısı ile yaşayacağınız susuzluk etkilerine karşıt kendinizi savunmaya almış olmuş olursunuz. Kahvenin içine şeker, ya da krema eklememeniz icap ettiğini de hatırlatalım. ek olarak, gün içinde tüketmeniz ihtiyaç duyulan kahve miktarının kilonuz ile orantılı olması icap ettiğini de unutmamalısınız. Örneğin, 50 kilo olan bir kişinin günde 3 gram kahve tüketmesi gerekir, 3 gram mütevazı kahvenin su ile karıştırılmasından hazır kahve elde edilmelidir…Spordan Önce Kahve Zararlı Mı Yararlı Mı? Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-12-15 22:11:10