Romatizma Ağrılarına İyi Gelen Bitki Çayları

Romatizma Ağrılarına İyi Gelen Bitki Çayları fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" Huş çayını hazırlamak için size 2 çay kaşığı minik parçalara ayrılmış huş yaprağı gerekecek, Romatizma tedavisinde ceviz yaprağını da kullanabilirsiniz"

Romatizma Ağrılarına İyi Gelen nebat Çayları

Romatizma ağrılarına mükemmel gelen nebat çaylarından biri deniz topalak çayıdır. Deniz topalak bitkisi romatizmadan başka lokomotor sistem ve başka bir sıra hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu nebat vitamin ve mineral bakımından varlıklı içeriğe haizdir.

Günümüzde tedavi amaçlı deniz topalak meyvesi, deniz topalak suyu, deniz topalak yağı, deniz topalak tentürü, deniz topalak yaprakları vb.

Deniz Topalak Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

1 yiyecek kaşığı kurutulmuş ve ufaltılmış deniz topalak yaprağının üstüne 1 su bardağı soğuk su koyun (damacana yada arıtma suyu) ve 10-15 dakika kaynatın. sonrasında çayın altını kapatın ve üstüne 200 ml tamamlayana kadar kaynamış ve soğutulmuş su koyun. Çayı süzgeçten geçirin ve günde iki kere yemekten otuz dakika ilkin 100 ml için.
Romatizma ağrılarını dindirmek için altın çilek çayını da deneyebilirsiniz.

Altın Çilek Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

Bu nebat çayının birkaç tarifi vardır. Bu tanım altın çilek meyvelerinden hazırlanmaktadır. 0,5 litre suyun içine 20 gr kurutulmuş meyve koyun ve 10-15 dakika kısık ateşte pişirin. sonrasında 1 saat demlenmek için bir kenara bırakın. Demlendikten sonrasında çayı süzgeçten geçirin. Günde 4 kere su bardağının ¼ kısmı olarak yemekten otuz dakika ilkin içiniz.
Maydanoz bitkisi de romatizma tedavisine destek olan bitkilerdendir.

Maydanoz Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

Maydanoz çayı tarifi: porselen yada cam demliğe bir tepeleme yiyecek kaşığı kurutulmuş maydanoz koyun ve üstüne 200 ml hemen hemen kaynamış su koyun. Maydanoz çayı 5-6 dakika demlendikten sonrasında onu süze bilirsiniz. Çayın tadı bir az acı gele bilir. Tadını bastırmak için içine birkaç damla limon suyu, şeker yada bal koya bilirsiniz. 5-6 dakika demlenen çay sizin için koyu gelirse 2-3 dakika demlemeyi deneye bilirsiniz. Çayı günde bir kere içmeniz kafi olacaktır.

Isırgan otu artrit ve romatizma hastalıkları tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır.

Isırgan Otu Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

4 çay kaşığı kurutulmuş ısırgan yaprağının üstüne 250 ml hemen hemen kaynamış su koyun ve kısık ateşte yarım dakika kaynatın. Çayı yarım dakikadan fazla kaynatırsanız nebat ihtiva ettiği yararlı maddeleri kaybeder. Demlendikten sonrasında çayı süzgeçten geçirin ve günde 2 bardak içmeye dikkat edin.

Romatizma tedavisinde ceviz yaprağını da kullanabilirsiniz.

Ceviz Yaprağı Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

2 çay kaşığı kurutulmuş ve minik parçalara ayrılmış ceviz yaprağının üstüne 250 ml soğuk su koyun ve 3-5 dakika kaynatın. sonrasında süzgeçten geçirin ve günde 2-3 fincan için. Gargara ve göz banyosu için ceviz yaprağı çayı ve papatya çayını eşit oranda karışmasını sağlayarak kullanabilirsiniz.

Kuşkonmaz Otu Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

En iyi kuşkonmaz otu çayı bitkinin kurutulmuş köklerinden hazırlanmış olur. 2 çay kaşığı otun üstüne 200 ml hemen hemen kaynamış su koyun ve 20-25 dakika demlenmeye bırakın. Günde 2 kere yemekten otuz dakika ilkin içilir.

Huş Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

Çayın hazırlanması oldukça kolaydır. Huş çayını hazırlamak için size 2 çay kaşığı ufak parçalara ayrılmış huş yaprağı gerekecek. Yaprakların üstüne bir su bardağı kaynar su dökülür ve 4 saat demlenmeye bırakılır. sonrasında çayı süzgeçten geçirin ve günde 4-5 kere için. Çayın tadı size hoş gelmeyebilir, bunun için içine bir az çiçek balı koyabilirsiniz.
Huş çayı yalnız yapraklarından değil, ağacın üstünde yetişen mantardan da hazırlanabilir. Bu çay da bir başka şifa deposudur.

Çoban Çantası Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

Bu nebat çayının hazırlanması ve tarifi tamamen kolaydır. Çoban çantası çayını hazırlamak için 2 tatlı kaşığı kurutulmuş otun üstüne bir su bardağı kaynar su koymanız kafi olacaktır. sonrasında demliğin kapağını iyice kapatın ve 10 dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonrasında süzgeçten geçirin ve günde 2 bardak yemekten otuz dakika ilkin sıcak için.

Çilek Çayı Nasıl Yapılır

Çeşitli çilek çayı tarifleri vardır. Çilek çayı hem yapraklarının hem de meyvelerin demlenme sinden hazırlanmış olur. Her ikisini karışmasını sağlayarak ta hazırlaya bilirsiniz. Meyvelerinden hazırlanan çayın tarifi: 2 yiyecek kaşığı kurutulmuş meyvelerin üstüne 1 su bardağı kaynar su koyun. 20 dakika demlenmeye bırakın. sonrasında çayı tatlandırmak için şeker yada bal kullana bilirsiniz. Bu çaydan istediğiniz zaman istediğiniz kadar içe bilirsiniz.

Yapraklarından hazırlanan çayın tarifi: 1 yiyecek kaşığı kurutulmuş çilek yapraklarının üstüne 1 su bardağı kaynar su koyun. 1 saat demlenmeye bırakın. Demlendikten sonrasında süzgeçten geçirin. sonrasında çayı tatlandırmak için şeker yada bal kullana bilirsiniz. Bu çaydan istediğiniz zaman istediğiniz kadar içe bilirsiniz.

Hem yapraklarından hem de meyvelerinden hazırlanan çayın tarifi

1 yiyecek kaşığı kurutulmuş çilek yaprağı ile 1 yiyecek kaşığı kurutulmuş çilek meyvesinin üstüne 1 su bardağı kaynar su döküp 15 dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonrasında süzgeçten geçirin. sonrasında çayı tatlandırmak için şeker yada bal kullana bilirsiniz. Bu çaydan istediğiniz zaman istediğiniz kadar içe bilirsiniz.

Kekik Çayı Nasıl Yapılır?

1 tepeleme tatlı kaşığının üstüne ¼ litre kaynar su koyun ve 10 dakika demlenmeye bırakın. sonrasında süzgeçten geçirin ve gün içinde ılık şekilde 3 fincan için. 2 hafta için ve 2 ay ara verin. sonrasında gerek var ise tekrarlayın. Öksürük zamanı içine bal da koya bilirsiniz.Romatizma Ağrılarına İyi Gelen Bitki Çayları Hakkında Yorumlar (1 Adet Yorum) Bulunuyor.

  • yorum ikon
    • hasan
    • Turkey - Antalya / (Turk Telekom)

    romatizma hastaları için iyi düşünülmüş teşekkürler.


Sizde Bir Yorum Bırakın2018-11-18 05:24:02