Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir?

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir? fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" Böylece diyet hayata geçirmeye devam ederken inancınız ve motivasyonunuz da kararlığını aynı seviyede korur, Bunun yanında bir de günlük egzersizleriniz ile az yağlı beslendiğinizde zayıflamanız hiç de zor olmayacak"

Kış mevsiminin gelmesiyle beraber tezgâhlarda pek fazlaca sebze benzer biçimde lahanalar da yerini aldı. Bildiğiniz şeklinde lahana sebzesi diyet için tavsiye edilen en sağlıklı sebzelerden bir tanesi.  Lahana suyu diyeti ise süratli zayıflamanıza destek olacağı şeklinde bununla beraber hem fazlaca sağlıklı hem de fazlaca fazla detoks etkisine haiz bir diyet türü. Bu da demek oluyor ki lahana suyu diyeti ile sağlıklı bir halde zayıflarken vücudunuzda biriken ödemi ve birikmiş toksinleri de bu sayede vücudunuzdan atabileceksiniz. Vücudumuzda birikmiş ödem ve toksinler sağlığımızı ağırbaşlı seviyede tehlikeye atarken bununla beraber hayat kalitenizi düşürerek yaşamdan keyif almanızı da engeller. Lahana suyu diyeti ile vücudumuzda bulunan fazla kilolarınızdan kurtulabilir istediğiniz güzel duyu bir vücuda kavuşmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Lahana yapraklarının uygun seviyede  su ile kaynatılarak elde edilmiş olduğu bu diyet türü vücudumuzdan  sadece fazla kilolarınızı ve biriken toksinleri atmanızı sağlamaz, bununla beraber da kansere muhalif da vücudumuzu korur ve direncimizi artırır. Bilimsel olarak lahananın yararları uzun süredir bilinmekte ve lahana pek oldukça tedavi içinde kullanılmaktadır. Üstelik lahana suyu  ile meydana getirilen diyet sizi aşırı derecede açlıkla sınamayacağı için vücut dengeniz bozulmaz. Böylece diyet hayata geçirmeye devam ederken inancınız ve motivasyonunuz da kararlığını aynı seviyede korur. Lahana suyu diyeti için kür tarifine geçmeden ilkin minik bir de hatırlatma yapalım. Hazırlayacağınız kürleri günlük taze olarak tüketin. Fazlaca hazırlayıp birkaç gün süresince aynı lahana suyunu tüketmeyin!

Lahana Suyu Kür Tarifi

Malzemeler: 5 tane beyaz lahana yaprağı ve ortalama 700 ml su

Hazırlanışı: Kaynayan 700 ml suyun içine 5 tane lahana yaprağı atın ve kısık ateşte 7-8 dakika kaynatın.

İlk 5 gün süresince sabah-akşam olmak suretiyle her gün bir bardak Sonraki 7 gün süresince her gün 1 su bardağı Sonraki 7 gün süresince 2 günde 1 su bardağı Sonraki 7 gün süresince 3 günde 1 su bardağı Sonraki 7 gün içinde yalnız 1 su bardağı Altıncı haftaya karşılık eden sonraki 7 günde ise asla içilmeyecek Yedinci hafta olan son 7 günde ise sadece 1 su bardağı içilecek.

Lahana Suyu Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Lahana suyu diyeti neticesinde detoks etkisi ile büyük seviyede vücudunuzu arındırmanın yanında kişiye gore değişmekle beraber haftada 4 kiloya kadar zayıflamanız mümkün. Lahana suyu diyeti uygularken elbet 7 hafta süresince yalnız lahana tüketmeyecek düzgüsel beslenmenize devam edebileceksiniz sadece bu beslenme kesinlikle ve ne olursa olsun sağlıklı gıdalardan oluşmalı ki uyguladığınız kürün yararını maksimum düzeyde görebilesiniz.

Lahana suyu diyeti yaparken ne olursa olsun 3 beyaz diye adlandırılan un, tuz ve şekerden uzak durmanızda yarar var. Bunun yanında bir de günlük egzersizleriniz ile az yağlı beslendiğinizde zayıflamanız hiç de zor olmayacak.

İlgili Makaleler:

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır Lahana Çorbası Diyeti ve Diyet Listesi

 Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verdirir? Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-11-18 05:24:07