Haftada 3 Kilo Verdiren Havuç Diyeti Nasıl Yapılır?

Haftada 3 Kilo Verdiren Havuç Diyeti Nasıl Yapılır? fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" Gün Sabah: 1 bardak süt + 1 bardak havuç suyu + 1 dilim ekmek Öğle: Havuçlu pilav (70gr) + karışık salata (80gr) + 1 elma Akşam: Izgara balık (150gr) + havuç püresi + 2 dilim kepek ekmeği   4, Havuç Rejimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Havuç diyeti bir haftalık bir diyettir"

Havuç A vitamini deposu olarak anılabilir. bu sebeple büyük oranda A vitamini depolamış olan hem yararlı hem de zararsız bir sebzedir. Sofralarda sık sık salatalarla, bazı çorbalarla ya da mezelerle beraber karşımıza çıkan havuç saç, tırnak, cilt sağlığı için de epeyce faydalıdır. Bu kadar yararlı ve sağlıklı olan havuç zayıflama için de büyük katkılar sağlamaktadır. Havucun içindeki beta kroten isminde antioksidan da havuç diyeti tesirinin çok büyük sebeplerinden bir tanesidir.

Özellikle tok kalma süresini makul bir şekilde uzun bir zamana yayabilen sindirim sistemini düzene sokarak kabızlık benzer biçimde sıkıntıların önüne geçen havuç, az kalorili olması yardımıyla kilo vermek mevzusunda çok büyük yardımcılardan birisi oluyor.  Bu durumda havucun lifli bir yapıya haiz olmasının da büyük bir tesiri vardır. Diyet yaparken lifli gıdalar tüketmek fazlaca büyük ehemmiyet arz eder ki havuç lifli yapısı ile diyet programınızın merkezine oturarak havuç diyeti ile zayıflamanıza olanak tanır.

Havuç Kaç Kaloridir?

Lifli bir sebze olan havuç, içinde sadece 25 kalori bulundurmaktadır.  Toplamda 61 gr olan havucun 1,7’si lif, 10190 kadar kısmı IU A vitaminidir. Bu demek oluyor ki %204 oranında günlük A vitamini ihtiyacını karşılayabilmektedir.  İçeriğinde bununla birlikte 70,2mg düzeyinde omega 6 yağ asidi bulundurmaktadır. 20.1 mg miktarında da kalsiyum bulunduran havuç bunun şeklinde daha fazla mühim gıda kıymetini bünyesinde barındırmaktadır. bundan dolayı diyet yaparken ya da sağlıklı beslenme çabası içinde iken havuç tüketmek hakkaten değer arzeder.

Havuç Rejimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuç diyeti bir haftalık bir diyettir. birden fazla havuç diyeti çeşidi vardır. Havuç suyuyla yapabileceğiniz diyet ya da havucu yemeklerde kullanabileceğiniz diyet tarzında birden fazla havuç diyeti vardır. Sizin bunların arasından en sağlıklı bulduğunuz ve size en uygun olanı seçmeniz en doğru tercih olacaktır. çoğu zaman kısa sürede kilo vermek pek mümkün değildir.  Bu durum sağlığınızı negatif yönde etkileyebilir eğer sağlık durumunuz süratli zayıflamaya muhalif negatif bir tepki vermeyecek ise bu diyeti uygulamalısınız. yedi gün süresince verilen havuç diyeti listesini uygulayarak bir haftada 3 ila 5 kilo arası verebilme şansına sahipsiniz. sadece bu bir haftayı atlattıktan sonrasında da sağlıklı beslenme, dengeli beslenme, bolca sıvı tüketme, lifli ve az kalorili gıdalara ağırlık verme, spor yapma benzer biçimde kurallara da uymalısınız. Böylece bu bir haftada verdiğiniz kiloları geri almazsınız.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  5 Günlük Elma Diyeti Listesi

Havucun birden fazla yararını saydık sadece havucunda kontrolsüz tüketimi bazı sorunlara yol açabilmektedir. Havuç diyeti yaparken bilhassa böbrekleri ile müteallik sağlık problemleri yaşayanlar dikkatli olmalıdır. Havuç yüksek oranda potasyum içerdiğinden fazlaca fazla tüketilmesi böbrek hastalıklarına yol açabilmektedir.

Havuç diyeti ek olarak 3-4 bardak sıkılarak tüketildiğinde şişkinlik ve ya hazımsızlık problemlerin yaşanmasına niçin mümkün. Bu rahatsızlıklara hassasiyeti olanların dikkatli uygulaması ve verilecek olan ölçüleri geçmemeleri gerekir.

7 Günlük Havuç Diyeti sıralaması

Bir hafta sürecek olan havuç diyeti listesini uygularken bununla beraber spor yapmanız bolca su ve öğünler arası atıştırmalıklar tüketmeniz diyet esnasında size kolaylık elde edecektir.

1. Gün

Sabah: 1 dilim ekmek + 1 bardak havuç suyu + 1 bardak süt

Öğle: 150 gr brokoli (haşlanmış) + makarna (havuçlu) + beyaz peynir (100gr)

Akşam: Sebze çorbası + ızgara tavuk + havuç salatası

 

2. Gün

Sabah: 1 bardak süt + 1 bardak havuç suyu + 1 dilim ekmek

Öğle: Makarna (domatesli) + domatesli ve limonlu yeşil salata + 4 dilim hindi salamı

Akşam: Izgara patlıcan (150gr) + zeytinyağlı havuç dolması + 1 sandviç ekmeği

 

3. Gün

Sabah: 1 bardak süt + 1 bardak havuç suyu + 1 dilim ekmek

Öğle: Havuçlu pilav (70gr) + karışık salata (80gr) + 1 elma

Akşam: Izgara balık (150gr) + havuç püresi + 2 dilim kepek ekmeği

 

4. Gün

Sabah: 1 bardak havuç suyu + Bir Kesim ekmek + 1 bardak süt

Öğle: 2 domates + havuçlu pilav + meyve salatası (1 kâse, içine muz konulmayacak)

Akşam: Havuçlu hindi (120 gr) + karışık salata (150gr) + 1 sandviç ekmeği

 

5. Gün

Sabah: 1 bardak havuç suyu+ 1 bardak süt + 1 dilim ekmek

Öğle: Domatesli makarna (120gr) + 1 dilim ananas + karışık salata (150gr)

Akşam: Kepekli ekmek (2 dilim) + Havuçlu tavuk sarma + karışık salata (150gr)

 

6. Gün

Sabah: 1 dilim ekmek + 1 bardak süt + 1 bardak havuç suyu

Öğle: Havuç çorbası + beyaz peynir (100gr) + 1 dilim ekmek + yaz türlüsü (kâğıtta)

Akşam: Makarna (semiz otlu, domatesli) + tavuk salatası (150gr)+ muzsuz meyve salatası (1 kâse)

 

7. Gün

Sabah: Bir bardak havuç suyu + bir bardak süt + Bir Kesim ekmek

Öğle: Izgara patlıcan (150gr)+ sebzeli fırın makarna+ meyve salatası (1 kâse)

Akşam: Havuç dolması (zeytinyağlı) + karışık salata (150gr) + 1 sandviç ekmeğiHaftada 3 Kilo Verdiren Havuç Diyeti Nasıl Yapılır? Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-12-15 22:11:22