Goji Berry Çayının Faydaları

Goji Berry Çayının Faydaları fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" sonrasında meyvelerin üstüne kaynar suyu koyun ve 25-30 dakika demlenmeye bırakın, Goji berry çayını içtikten yalnız birkaç saat sonrasında vücudunuzda onun pozitif yönde tesirini his edeceksiniz"

Goji Berry Çayının Faydaları

Goji üzümü bitkisi meyvelerinden hazırlanan çay günümüzde dünyanın en popüler içeceğine dönüşmüştür. Çayın şifalı olması onun bağışık güçlendiren, tansiyonu dengeleyen ve antioksidan deposu olması özelliklerine dayanmaktadır. ek olarak goji berry çayının malum en önemli özelliği süratli yağ yakmasıdır. Goji berry çayını içtikten yalnız birkaç saat sonrasında vücudunuzda onun pozitif tesirini his edeceksiniz.

Goji berry (Lycium barbarum) – öteki adı ile kurt üzümü, goji çileği patlıcangiller ailesinden olan şifalı bir meyve ağacıdır. Goji çileği 3-3,5 m uzunlukta bir çalı bitkisidir. Goji çileği bitkisinin Ana vatanı Çin olarak bilinmektedir. Goji berry meyveleri sağlık için fazlaca yararlı bir gıda deposudur.

Goji bitkisi meyveleri en fazlaca kilo vermek için kullanılır. Bu meyveler kemik ve bağların güçlendirilmesi, yağların süratli yakılması için lüzumlu gelişme hormonunu üretir. ek olarak selülitle savaşmaya destek verir. Kurt üzümü ihtiva ettiği antioksidanların yardımıyla stresin etkilerini azaltır ve vücudu zararı dokunan özgür radikallerden korur.
Goji berry meyveleri ve bitkinin öteki kısımları antioksidan, tonik, canlandırıcı ve irin önleyici etkiye haizdir. Goji berry meyvelerinin ihtiva ettiği germanyum maddesi vücutta oksitleşerek kanser hücreleri ile savaşım eder.

Goji Berry Meyvelerinin Kimyasal Bileşimi

C, E, B1, B6, B12 vitaminleri; Omega-3, Omega-6; fosfor, demir, kalsiyum, fiber, karoten, polisakkaritler ve b.

Goji Berry Çayının Faydaları

• Sinir sistemini pozitif etkiler
• Kan dolaşım sistemini pozitif yönde etkiler
• Yağları süratli yakarak, kil ermeye destek olur
• Akciğer fonksiyonlarını normalleştirir
• Böbrek fonksiyonlarını normalleştirir
• Karaciğeri kuvvetlendirir
• Gözleri kuvvetlendirir
• Kolesterol seviyesini normalde tutar
• Kan şekerini dengeler
• Susuzluğu giderir
• Canlılık verir
• Metabolik süreçleri aktifleştirir

Goji Berry Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

Gerçek goji berry çayı demlemek için size yalnız 1 yiyecek kaşığı kurutulmuş meyveler, 1 su bardağı hemen hemen kaynamış su ve 5 damla limon suyu gerekecek. Önce kurutulmuş goji berry meyvelerini iyice sudan geçirin. sonrasında meyvelerin üstüne kaynar suyu koyun ve 25-30 dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonrasında çayı süzgeçten geçirin ve içine 5 damla limon suyu ilave edin.

Goji berry çayını günde 3 kere yemekten ilkin içmeniz kafi olacaktır. Goji berry çayının canlandırıcı tesiri olduğundan uyumadan ilkin içmeyiniz. Goji berry çayının yağ yakıcı hususi durumunu çoğaltmak için içine bir az zencefil tozu koyabilirsiniz.

Goji Berry Çayının Zararları ve Yan Etkileri

Mide-bağırsak sıkıntıları olanlara, hamile ve emziren annelere, ufak küçüklere ve bitkiye hususi alerjisi olanlara goji üzümü çayı tavsiye edilmez.Goji Berry Çayının Faydaları Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-11-18 05:23:44