Egzamaya Karşı Bitki Çayları

Egzamaya Karşı Bitki Çayları fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" Doktorunuza danışmadan kendi başınıza herhangi bir tedavi uygulamanız sağlığınıza zarar verebilir, 1-2 yiyecek kaşığı karışım emaye bir demliye koyulur ve üstüne 1 su bardağı hemen hemen kaynamış su ilave edilir"

Egzamaya zıt nebat Çayları

Egzama kızarıklık, soyulma, çatlama ve sıvı ile dolu olan küçük kabarcıklar biçiminde ortaya çıkan, bulaşıcı olmayan, akut yada kronik bir deri hastalığıdır.

Egzamanın oluşmasına çeşitli faktörler niçin mümkün. Bunlar: dış faktörler (mekanik, kimyasal, termal) ve iç faktörlerdir (karaciğer, böbrek, mide-barsak sistemi, endokrin, sinir sistemi hastalıkları vb.).

Alternatif tıp (bitkisel tedavi) tedavisi vücudun direncini artırma ve alerjenlere muhalif hassasiyeti azaltma yönünde olmalıdır.
Egzamaya karşıt, dahili olarak, bitkisel tedavide kullanılacak otların irin önleyici, antimikrobiyal, bağışıklık düzenleyici ve iyileşmeyi hızlandırıcı özelliklere haiz olması gerekir.

Rooibos Çayı

Kırmızı Rooibos çayı saman nezlesi, egzama ve alerjik bronşit tedavisi için birebirdir. Rooibos çayı antioksidan, vitamin ve mineraller bakımından oldukça varlıklı bir içecektir.

Rooibos çayı porselen yada cam çaydanlıkta demlenir. Demliğin içine bir dolu tatlı kaşığı rooibos yaprağı (çayı) ve üstüne 250 ml hemen hemen kaynamış su koyulur. Demlenme süresi 30 dakikadır. Hazır olan çayın hoş kokusu ve kırmızı rengi olur. Bu çay size koyu gelirse demleme süresini 10 dakika azalta bilirsiniz. ek olarak çayın tadının daha da göz kamaştırıcı olması için demlerken su yerine süt kullana bilir ve içine meyve parçacıkları kata bilirsiniz. Rooibos çayı soğuk ve sıcak içilebilir . [GÜN] içinde oda sıcaklığında bekletilebilir, sonrasında buzdolabına kaldırılır.

Civanperçemi Otu Çayı

Egzama ile karaciğer hastalıklarının fonksiyonel bozukluklarını ve sindirim sistemi arasındaki bağları göz önünde bulundurarak, eski zamanlardan beri bu nebat çayı kullanılmaktadır. Bu çayı hazırlamak için 3 yiyecek kaşığı kurutulmuş civanperçemi otu, 3 y. k. kurutulmuş sarı kantaron, 3 y.k. kurutulmuş at kuyruğu otu, 2 y.k. adaçayı, 2 y.k. sinirotu, 2 y.k. ısırgan otu, 2 y.k. mısır sütunu ve püskülü, 1 y.k. pelin otu, 1 y.k. ardıç meyvesi gerekir. Bu bitkilerin hepsi iyice karıştırılır. 1-2 yiyecek kaşığı karışım emaye bir demliye koyulur ve üstüne 1 su bardağı hemen hemen kaynamış su ilave edilir. Kapağı sıkıca kapatılan çay 15 dakika buğu üstünde bekletilir. sonrasında 45 dakika oda sıcaklığında demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonrasında süzülür ve üstüne 200 ml oranına gelene kadar kaynamış soğutulmuş su koyulur. Bu çay günde 3 kere yemekten otuz dakika ilkin 1/4 – 1/3 bardak içilir.

Unutmayın, bunlar sadece bir bilgidir. Doktorunuza danışmadan kendi başınıza herhangi bir tedavi uygulamanız sağlığınıza zarar verebilir.Egzamaya Karşı Bitki Çayları Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-10-21 09:48:17