Dukan Diyeti Listesi Nasıl Hazırlanmalıdır?

Dukan Diyeti Listesi Nasıl Hazırlanmalıdır? fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" Sebzelerimizden olan havuç ve pancarı her öğün olmamak suretiyle tüketmeniz mümkündür, Bu süreçte her gün tertipli olarak 30-45 dakika yürüyüş yapın ve diyet süresince uyguladığınız kuralları ihmal etmeyin"

Pierre Dukan tarafınca oluşturulan dukan diyetini sağlıklı bir halde zayıflamak için oldukça çok tercih edildiğini duymuşsunuzdur. Özellikle son dönemlerde yaygınlaşan diyet hakkında data vereceğimiz bu makalemizde dukan diyeti sıralaması nasıl hazırlanmalıdır, hangi gıdalar hangi evrelerde tüketilmelidir benzer biçimde sorulara yanıtlar vereceğiz. 4 evreden oluşan dukan diyeti her evresinde değişik özelliklere haizdir. bundan dolayı her evreye nazaran yemeniz ihtiyaç duyulan şeyler değişim göstermektedir. Makalemizde dukan diyeti listesi hazırlarken bilmeniz gerekenleri öğrenerek diyet listenizi sağlıklı bir halde hazırlayabileceksiniz. önemli kiloları sağlıklı bir halde vermeyi elde eden bu diyet yardımıyla örnek alınacak görünüme kavuşmanız tam olarak kısa bir sürede ve kendi hazırladığınız, sevdiğiniz yiyecekler ile olacaktır.

Dukan diyeti sıralaması oluşturmak için vereceğim bilgilerden ilkin şunu belirtmeliyim ki eğer bu işe hakkaten adım atmak istiyorsanız ve önemli bir halde kilo vererek, olması gerektiği gibi kilonuza olaşmak istiyorsanız Pierre Dukan’ın hazırlamış olduğu Dukan Diyeti kitabını alarak detaylı bir halde diyeti incelemeli ve her yönüyle uygulamalısınız. Vereceğimiz bilgiler doğrultusunda hazırladığınız diyette zayıflama mevzusunda tam olarak yararlı olacağı benzer biçimde aşırı kiloluluk derecesinde olan kişilerin ise doktora danışarak bu diyete başlamaları daha sağlıklı olacaktır. Sağlık bir dukan diyeti sıralaması hazırlayabilmeniz için isterseniz vereceğimiz bilgilere geçelim.

Dukan Diyeti Atak Evresi Hazırlanması

Atak evresi dukan diyeti sıralaması için birinci sırada ve kısa devam eden bir evredir. süratli bir halde kilo vermeyi amaçlayan bu evrede yalnız protein bakımından varlıklı olan gıdalar ile beslenmeniz gerekir. Yağsız beslenmeye dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bu evrede şu gıdaları listenizde bulundurabilirsiniz.

Yumurta Yağsız süt ve süt ürünleri Dana yada sığır eti (yağsız tercih edilmeli) Balık Tavuk (yağsız ve derisiz) 3 tatlı kaşı yulaf kepeği Karaciğer, dana, dil yada böbrek

Önerdiğimiz besinlerin hepsinin protein ağırlıklı bulunduğunu görüyoruz. Bu yiyeceklerin yanında dukan diyeti listesi haricinde atak evresi süresince 1.5 litre su içmeye itina göstermelisiniz. Bu evre süresince şekersiz olmak koşuluyla çay, kahve yada nebat çayları tüketimi serbesttir. Hareketliliğin her diyette önemli olduğu benzer biçimde bu evremizde de günde minimum 20 dakika süresince yürüyüş yapmanız zayıflama sürecinize hız katacaktır.

Dukan Diyeti harekette süreci Hazırlanması

Dukan diyeti sıralaması hareket evresini hazırlarken atak evresinde tek fark olarak protein gıdaları yanında sebze tüketiminin de başlamasıdır. Bu evrede protein olarak tükettiğiniz et yemeği yanında sebze yemeği de tüketmeniz önerilmektedir. Sebze besinlerinizi sınırsız bir halde tüketmeniz bu evrede özgür olacaktır. Bu evrede protein gıdaları haricinde tüketebileceğiniz sebzeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Salatalık, domates, kuşkonmaz, ıspanak, turp, taze fasulye, pırasa, mantar, lahana, salata çeşitleri, kereviz, pazı, rezene, kabak, patlıcan, hindiba olmalıdır. Sebzelerimizden olan havuç ve pancarı her öğün olmamak suretiyle tüketmeniz mümkündür.

Dukan diyeti sıralaması hareket evresinde bulunması ihtiyaç duyulan sebzeler olduğu benzer biçimde bulunmaması ihtiyaç duyulan sebzeler de vardır. Bunlar genel anlamda nişastalıdır:

Patates, nohut, bezelye, mısır, pirinç, mercimek, bakla, börülce benzer biçimde besinler

Bu evreyi tamamladığınızda vermek istediğiniz kiloyu vermiş olacaksınız. Buradan sonrasında kesin bir biçimde diyeti bırakmamalı ve üçüncü adımımız olan güçlendirme evresine geçmelisiniz.

Dukan Diyeti Güçlendirme Evresi

Dukan diyeti sıralaması güçlendirme evresi verdiğiniz kiloları geri almamak için yapılacaktır. Bu evrenin süresi bu zamana kadar verdiğiniz her kilo başına 10 gündür. Güçlendirme evresindeyseniz ve dukan diyeti sıralaması hazırlamak istiyorsanız bu evrede şu gıdaları tüketmeniz gerekmektedir:

İlk evremiz olan atak evresinde önerdiğimiz protein besinleri İkinci evre kısaca harekette evresinde önerdiğimiz sebzeler Her gün 2 ufak dilim tam buğday ekmeği 1 porsiyon meyve (muz, üzüm ve kiraz tüketilmemeli) Hafta içinde 2 kere yasakladığımız nişastalı besin Yarım gram az yağlı peynir 4 tatlı kaşığı yulaf kepeği

Haftanın bir günü atak evresinde olduğu şeklinde sadece protein beslenin, haftada 2 öğün ise istediğiniz şeyi yeme ödülü verin. Bu ödülü üst üste aynı gün yada aynı öğüne denk getirmeyin. Bu evrede her gün 25 dakika yürüyüş halletmeye dikkat edin.

Dukan Diyeti Koruma Evresi

Hazırlayacağımız dukan diyeti sıralaması için son olarak evremiz olan koruma evresine gelmiş bulunmaktayız. Artık hayatınızın geri kalanında uygulamanız ihtiyaç duyulan bir evre olan koruma evresi vermiş olduğunuz kiloları geri almamak ve optimum kiloda kalmanız için uygulanan bir evredir. Dukan diyeti sıralaması koruma evresinde şu kurallar bulunmaktadır:

Bir haftanın 6 günü istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz. Her hafta aynı gün belirleyerek 1 gün süresince sadece protein beslenin. 6 tatlı kaşığı yulaf kepeği tüketin.

Bu süreçte her gün tertipli olarak 30-45 dakika yürüyüş yapın ve diyet süresince uyguladığınız kuralları ihmal etmeyin. Hazırlamış olduğunuz dukan diyeti sıralaması sizin için oldukça değer arzeder ve harfi harfine uygulamaya dikkat edin. Dukan diyeti evreleri hakkında daha detaylı data için bu makalemize de göz atabilirsiniz: Dukan diyeti nasıl yapılır

Dukan diyeti sıralaması verdiğimiz bilgiler doğrultusunda hazırlanıp uygulandığında istediğiniz kiloya ulaşmanızı elde edecektir. sadece aşırı derecede kilo rahatsızlığı olan kişiler daha ustalaşmış bilgiler için Pierre Dukan’ın hazırlamış olduğu kitabı edinmeleri önerilmektedir.Dukan Diyeti Listesi Nasıl Hazırlanmalıdır? Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-12-15 22:15:30