Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" ufak hedefler koyar; ve sonuca ulaşırsanız, diyetinize isteyerek devam edersiniz"

Zayıflamak için diyet yapmak, diyet yapmak için de özveride bulunmak gerekiyor. Ve buna karşın de istenilen sonucun elde edilememesi, zayıflamak isteyen şahıs için kelimenin tam anlamıyla bir hüsran niteliği taşıyor. Peki hem diyet yapmak; hem de bu sırada zorlanmamak mümkün mü? Diyet yaparken nelere dikkat edilmeli? Diyet yaparken nelere dikkat etmek lazım? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden söz edeceğiz.

Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmek Lazım?
Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

• Diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, sık sık tartılıp, istenilen netice elde edilmediğinde de motivasyonu bozmamak dolayısı ile, haftada bir kereden fazla tartılmamak… Tartılacağınız vakit sabah olmalı, ve aç karna, üzerinizde herhangi bir giyim yokken tartılmalısınız. Aksi halde, diyete başladığınız ilk gün tartıldığınızda kilo vermediğinizi gördüğünüz için moraliniz bozulacaktır. Bununla beraber, yemiş olduğunuz bir hamburger de size aynı anda kilo aldırmayacaktır. Tüm haftanın bilançosunu bir kerede almak sizin için en doğrusu.

• meydana getirilen diyetin, size devamlı aynı gidişatta kilo verdirmeyeceğini de unutmamalısınız. Bir diyet, ilk hafta 2 kilo verdirirken, sonraki haftalarda bu sayı düşebilir, hatta durabilir. bu şekilde oldu diye siz yaptığınız diyeti bırakmayı seçmemelisiniz. Aksine, o diyetin size daha ilkin ne kadar kilo verdirdiğini düşünmeli; ve usanmadan devam etmelisiniz.

• Diyete başladığınızda kendinize bir hedef koymalı, ve bu doğrultuda devam etmelisiniz. sadece, koyacağınız hedef büyük olmamalı. minik hedefler koyar; ve sonuca ulaşırsanız, diyetinize isteyerek devam edersiniz. fakat büyük hedefler koyar; ve ulaşamazsanız, diyetinizi bırakırsınız; ki aslına bakarsan sizi kısa zamanda süratli zayıflatan diyetler, bıraktığınızda size, verdiğinizden daha çok kiloyu aldıran diyetlerdir. bundan dolayı de az; fakat sağlıklı zayıflamak en mantıklı tutum olacaktır.

• Daha ilkin diyet yapmış; ve başarı göstermiş da olamamış olabilirsiniz. fakat bu sizin, kendinize olan güveninizi sarsmamalı… zira, itimat, ve moral diyetin birinci aşamasını oluşturmaktadır. Yanlış diyet yapmış; ve istediğiniz sonuca da ulaşamamış olabilirsiniz. fakat bu, doğru diyetle başarı elde edemeyeceğinizi göstermez. bundan dolayı kendinize güvenmelisiniz.

• devamlı diyet hakkında konuşmamanız icap ettiğini de unutmamalısınız. Aksi halde, insanoğlu sizin üzerinizde, diyetinizle müteallik bir baskı kurabilir, siz kendinizi, onlara cevap verirken fena hissedebilirsiniz. bu yüzden diyeti devamlı hatırlayıp, devamlı hakkında konuşmamalısınız.

• Yapacağınız diyetin kalorisi fazlaca düşük olmamalı, protein benzer biçimde tek yönlü gıdalardan de oluşmamalı. bununla birlikte, ağır egzersizleri kapsamamalı… süratli fakat sağlıksız değil, yavaş, fakat sağlıklı zayıflamalı, buna yönelik çalışmalısınız.

• Sağlıklı kilo vermek demek, haftada averaj 1 kilo vermek anlamına gelmektedir. Haftada 2.5 – 3 kilo verdiren diyetlerden olabildiğince uzak durmalısınız.Diyet Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-12-15 22:12:03