Basen Eritme Amaçlı Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Amaçlı Basen Eritme Hareketleri fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" bundan dolayı sağ bacağınız altta kalacaktır, onu dizinizden doksan derecelik açı ile bükmelsiniz"

Bu yazımızda sizlere, basen eritme amaçlı olarak uygulayabileceğiniz basen eritme hareketleri, ve basen eritme egzersizlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de basen eritme şeklinde bir isteğiniz mevcut ise, basen eritme hareketleri, ve basen eritme egzersizlerini anlatmaya asla vakit kaybetmeden başlamış olalım:


Basen eritme hareketleri, ve basen eritme egzersizleri içinde yer edinen ilk uygulama için yere yan bir halde uzanmanız gerekmektedir. Sırt üstü yatmış iken sağa dönebilirsiniz mesela. buna mütakip sağ bacağınız altta kalacaktır, onu dizinizden doksan derecelik açı ile bükmelsiniz. Başınızı yukarı kaldırmalı, sağ elinizi kulağınıza dayayarak kendinize yardım almalısınız. Sol bacağınız ise yere dönük, parmak uçları yere bakıyor olmalı… Basen eritme için sol bacağınızı dik bir halde kaldırıp indirmelisiniz. Her bir indirip kaldırma işlemini sayarak gerçekleştirmelisiniz, ve belirtilecek olan sayıya ulaştığınızda, öteki tarafınıza dönerek aynı sayıyı onda da uygulamalısınız…
İlk hafta, basen eritme amaçlı olarak yapacağınız basen eritme hareketleri, ve basen eritme egzersizlerini, üçer sefer bacak değiştirerek uygulamalı, ve her seferinde on sayı gerçekleştirmelisiniz. İkinci hafta, dörder kere bacak değiştirmeli, ve her seferinde on beş sayı gerçekleştirmelisiniz. Üçüncü hafta ise, beşer sefer bacak değiştirmeyi, ve her seferinde yirmi sayı uygulamayı unutmamalısınız.
Basen eritme amaçlı uygulamanız tavsiye edilen basen eritme egzersizini gerçekleştirirken, basenlerinizi olabildiğince sıkı tutmanız icap ettiğini altını çizmeliyiz. Bacaklarınızı yere her indirdiğinizde, parmak uçlarınızın dahi yere değmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bacaklarınızı indirip kaldırdığınız sırada tertipli nefes alışverişi gerçekleştirmeniz icap ettiğini de unutmamalısınız.
Basen eritme hareketleri içinde yer edinen bu uygulamanın gerçekleştirilmesi halinde, basenlerin iç ve de dış yüzeyinin güçlü olduğu görülmektedir. Bunun yanında, bacak atletik olur; ve sıkılaşarak sarkık bacaklardan kurtulacağınızı da belirtmemiz gerekmektedir.Basen Eritme Amaçlı Basen Eritme Hareketleri Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-12-15 22:14:15